Autor deregulacji Wicemarszałkiem Sejmu!

Oto kolejna dobra wiadomość. Stanisław Tyszka w 2011 r. jako Dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej, opublikował słynny raport, który był ową symboliczną pierwszą kostką domina, obalającą 2 lata później bariery dostępu do zawodów w turystyce. 24 września 2011 pisałem entuzjastycznie: „od tej chwili, po ponad 3 latach prowadzenia tego bloga – nie jestem wreszcie samotnym głosem wołającym na puszczy, ale wnioski moje – słowo w słowo, popiera i publikuje grupa ekspertów”. Później, podczas wykuwania się ustawy, zdarzało się nam wymieniać korespondencję.

Zupełnie przeoczyłem fakt że pan Stanisław kandydował na posła z list Ruchu Kukiza. Media skupiały się  bardziej na raperze Liroyu czy narodowcach a przecież w tej grupie jest sporo działaczy na rzecz liberalizacji przepisów gospodarczych. I udało się – od wczoraj mamy w Sejmie sprzymierzeńca, i to w randze Wicemarszałka…

tyszka

…którego nadal interesują ważne dla nas sprawy. 24.10. br w „Gościu Niedzielnym” ukazał się artykuł „Deregulacja działa” a w nim wypowiedź:

Stanisław Tyszka przyznaje, że deregulacja nie przeszła idealnie (…) nie było łatwe, gdy deregulowaliśmy, jednocześnie pracowano nad zamykaniem dostępu do innych zawodów. Na przykład w Ministerstwie Sportu i Turystyki powstała „Biała księga ustawy o usługach turystycznych” wskazująca na konieczność… ponownego uregulowania zawodu przewodnika.

No cóż, trzymamy kciuki, aby do tego nie doszło. Dobrze mieć sprzymierzeńca na tak wysokim szczeblu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.