Znikają totalitarne symbole

Drodzy Państwo, za chwilę Sylwester który możemy obchodzić w nastroju podwójnie szampańskim. Dlaczego – wiadomo – o północy 1.01.2014 roku wchodzi w życie nowe prawo deregulacyjne. Kończy się piętnasto-i-pół-letnia niewola.

Takoż i na sam koniec roku zostawiłem sobie tę ciekawostkę. Mało kto wie, że w Krakowie, na skrzyżowaniu ulic Brackiej i Gołębiej, pod znakiem parkingowym wisiała tablica:

Przybliżmy jej złowrogą treść:

No i właśnie. Miałem pewien pomysł, żeby świętować deregulację w postaci uroczystego zdjęcia tej tablicy o północy. Z początkiem grudnia napisałem w tej sprawie oficjalne pismo do krakowskiego ZIKiT. Otrzymałem telefon od zdziwionego Pana z tej instytucji który stwierdził że on nic o tym nie wie, nie mają owego znaku w swojej ewidencji, jest to najpewniej jakaś samowolka. Kilka dni później tablicy już nie było. Pytałem czy mogę ją zachować do celów pamiątkowych, odkupić itp. – otrzymałem odmowę. Jak się domyślam,  przewodniccy mafiozi mający znajomości w ZIKicie  mogli mieszać w tym palce. Odpuściłem sobie – mamy na pamiątkę fotografie.

No to cóż – o północy otwieramy szampana i – na zdrowie! Jeśli są jacyś ludzie Krakowie, którzy mają pomysł na spotkanie się i wspólne świętowanie – proszę pisać na akcja@wolnezawody.org lub dzwonić 604 446233.

Możliwość komentowania jest wyłączona.