Videoblog i nieudacznicy w Sejmie

Choć jest to nieco bardziej pracochłonne niż pisanie bloga, postanowiłem nagrać również kilka filmików informacyjnych. Oto pierwszy z nich>>>

Jeszcze dodam – na takie szkolenia pilockie jak wspomniane w Wlk Brytanii również przyjeżdżają Polacy i na równych zasadach konkurują z innymi. To nie jest tak jak przedstawia Wojciech Huk, dodając jakiś bełkot o dyrektywach uznaniowych, że zagraniczne biuro musi zatrudnić swojego krajana do pilotowania całej wycieczki – to było regułą 10-20 lat temu, dziś jest dla wielu nieopłacalne i niepotrzebne. Równie dobrze może to być Polak, bez żadnych „państwowych papierów” – oczywiście musi wykazać się odpowiednią znajomością języków i poziomem kultury. I de facto wielu Polaków oprowadza samodzielnie grupy np. brytyjskie nie tylko w Polsce ale i innych krajach europejskich czy egzotycznych, zwykle płacąc od tej działalności podatki w Polsce. Szkolenia zresztą organizowane są także i w Polsce – tutaj wywiad zrobiony przy okazji jednego z nich w 2008 r.

Natomiast miernoty i nieudacznicy przychodzą do Sejmu bezczelnie lamentować, żeby posłowie wprowadzili „policyjny” nakaz wynajmowania ich do ględzenia, jeszcze w dodatku z nutą politycznej indoktrynacji!!! Posłuchajcie nagrania…>

3 Komentarze

  1. Przewodniczka krakowska mówi mądrze, rzeczowo i konkretnie. Gdzie tu biadolenie? Czy biadoleniem nazywa Pan Maciej uzmysławianie słuchaczom, że deregulacja zawodu przewodnika to nic innego jak utrata pracy dla wielu ludzi? Wojciech Huk wystąpił świetnie, tak jak i Marta Kostyk. Brawo dla całej trójki!

    • Pani Elu. Abstrahując od bezsensowności argumentów – wpuszczenie do Polski zagranicznych firm np. Biedronki powoduje że bankrutują osiedlowe sklepiki. Jak Pani myśli dlaczego Rząd nie zakaże im działalności, nie wyrzuci ich, „chroniąc miejsca pracy”? Oni też płacą podatki w większości poza Polską transferując zyski do rajów podatkowych.