Małopolski Urząd Marszałkowski za deregulacją!

Krakowskie media z zapałem nagłaśniają wszelkie anty-deregulacyjne protesty  a to przewodników, a to samorządowców z „Solidarnej Polski” a to dyrektorów muzeów. Kraków w ogóle uchodzi za jakieś przewodnickie Westerplatte, które nawet obliczu beznadziejności, bohatersko zamierza bronić się do ostatka. Dziś więc wyjawię szokującą prawdę: w samym środku tej twierdzy kryje się wewnętrzny wróg. Jądro zdrady. Targowica. Gdzie? Nie uwierzylibyście… w Urzędzie Marszałkowskim!  

Na stronie rządowego centrum legislacji można znaleźć skany pism nadsyłanych do Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach konsultacji społecznych.  Jest tam multum pisanych według jednej sztampy protestów różnych kółek przewodnickich – nawet nie warto klikać. Zaciekawiły mnie natomiast opinie urzędów marszałkowskich, które odpowiedzialne są za egzaminowanie, ewidencję i kontrole przewodników. Dla pracujących tam  matołów deregulacja oznacza koniec świata, koniec władzy, koniec wpływów, koniec uzurpowania sobie prawa do politycznej cenzury wypowiedzi. Nic więc dziwnego, że na osiem opublikowanych tam opinii sześć jest negatywnych, z takimi głupotami jak np. licencje w większości krajów UE bądź konieczność posiadania „państwowych papierów” celem pilotowania za granicą (biedni piloci niemieccy, angielscy, holenderscy…). Jedna opinia (z lubelskiego) jest ogólnikowo-sceptyczna ale jedna… bezwzględnie popiera deregulację. Skąd ona? Oto cytat:

„Województwo Małopolskie pozytywnie opiniuje projekt ustawy z dnia 6 marca 2012 roku „o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów” . Przedkładany projekt przyczyni się do ograniczania barier administracyjnych (…) oraz zwiększy konkurencyjność rynku usług.”  

W dalszej części dokumentu zawarto jedynie propozycje kilku drobnych korekt. Podpisali się Gerard Madej z Departamentu Prawnego oraz Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa.

Dziękujemy. Nie popełnili Państwo błędów poprzedników. Mam nadzieję że za tą deklaracją pójdą czystki w Departamencie Turystyki i miejsce skompromitowanych urzędników zajmą fachowcy właściwie rozumiejący czym jest promocja turystyczna i jak buduje się pozytywny wizerunek miasta i regionu. Przypilnujemy tego.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.