Aleluja i do przodu!

Nie tak dawno krytykowałem stronniczość i nieprecyzyjność sondy zamieszczonej na stronie krakow.pl z której wynika co najwyżej że każdy, kto kupuje usługę przewodnicką (czy jakąkolwiek inną, nie wątpię) chce być fachowo obsłużony, ale niekoniecznie ukończone kursy muszą być tej fachowości jedynym probierzem.

Dziś pod artykułem na onecie „Licencje do lamusa” opartym o materiał z Rzeczpospolitej (jako przeznaczony do otwarcia – na pierwszym miejscu wymienia się wciąż zawód przewodnika turystycznego – brawo!) także umieszczono sondaż. W tej chwili kliknęło go już prawie… 30.000 respondentów. Ludzie – to naprawdę historyczna chwila – po raz pierwszy temat deregulacji został poddany pod tak masowe (a nie branżowe) opiniowanie! Jak zobaczyłem wyniki, oniemiałem…

Owszem, wiedziałem że większość będzie za (znam od lat ton wpisów pod artykułami o przewodnicko-mafijnych wybrykach) ale szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Zaledwie kilkanaście procent zdecydowanie przeciwko deregulacji… Cóż – tę tabelkę powinni zobaczyć np. krakowscy radni zanim po raz kolejny podpiszą swoją idiotyczną rezolucję przeciw deregulacji. Mocno ogłuchli na głos ludu.   

Możliwość komentowania jest wyłączona.