Kolejny krok ku wolności! (Zawodów.) Warzecha nie rozumie.

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz. Ten aforyzm Mahatmy Gandhiego mogą sobie dziś z satysfakcją powtarzać działacze i sympatycy Ruchu Palikota. Do ich świetnego wyborczego pewnie w jakimś mikroprocencie przyczynił się mój siermiężny filmik, który ponad 1300 osób udostępniło na swoich facebookowych profilach bądź blogach – np. na dość poczytnym Romskey’s blog.  

Chciałbym aby służył teraz jako pomoc dla tych, którzy zachodzą w głowę, jakie motywy skłoniły tak wielu wyborców do poparcia ekscentrycznego ugrupowania – bynajmniej nie wytykane po tysiąckroć świńskie łby i gumowe penisy.

Kiedy naczelny „Frondy” Tomasz Terlikowski w złości rzuca mięsem przyjmuję to z szyderczym uśmiechem i politowaniem. Gorzej, kiedy rozsądek tracą publicyści, co do których miałem pozytywny stosunek. W najnowszym blogowym wpisie Łukasz Warzecha z „Faktu” zarówno mnie jak i półtora miliona rodaków uważa za osobę niegodną szacunku i pozbawioną zdolności honorowej. Chciałem Panu Łukaszowi przypomnieć jego tekst sprzed 4 lat pt. „Przewodnicy i paranoiczny paternalizm”, który z entuzjazmem przytoczyłem i skomentowałem w swojej notce. Niestety, żaden z cenionych przez Pana „honorowych” polityków nie zechciał się od tego czasu zająć się likwidacją wspomnianych absurdów i nie wpisał do programu haseł na rzecz likwidacji bizantyjskich regulacji w gospodarce. Przykro mi.

Na osłodę chciałem napomknąć że coraz więcej polityków, niezależnie od opcji światopoglądowej dostrzega ten problem. Przeciwko nadmiernej regulacji zawodów wypowiadał się tuż przed wyborami… sam Prezes Kaczyński w czasie wizyty w Świętokrzyskim. Powoływał się tam na ten sam raport Fundacji Republikańskiej, który ja przedstawiam w swoim filmiku.    

To dobrze wróży naszej inicjatywie – jeżeli się uda zmontować ponadpartyjną platformę na rzecz uwolnienia zawodów, cel akcji „wolne przewodnictwo” zostanie w tej kadencji osiągnięty.

Tym bardziej że dobry przykład nadchodzie ostatnio z… nie spodziewalibyście się skąd. Już wkrótce sensacyjne wieści!

2 Komentarze

  1. Popieram Pana myslenie także w sprawie likwidacji licencji dla posrednikow w obrocie nieruchomosciami szkoda ,że Ruch Palikota nie mówi o tym głosno teraz miałby poparcie tysiecy przedsiębiorców ktorzy z tego powodu pozamykali biura nieruchomosci i są do dzisiaj wsciekli na rzady dotychczasowe ktore nic w tym temacie nie zrobily szkoda ,że glosno nie mówionoo tym przed wyborami wówczas Ruch Palikota mialby 20 % a nie 10 %