Dlatego głosuj na Palikota!

W nadchodzących wyborach nie mam problemu z decyzją na jaką partię głosować. Zamieściłem wczoraj na youtube amatorski ‚spot wyborczy’ na rzecz Ruchu Palikota. Moje wywody trwają pond 12 minut i nie każdy zapewne ma cierpliwość je wysłuchać, choć otrzymałem już wiele pozytywnych opinii. To nie jest medialny performans typu „precz z kościołem” albo „wolne konopie”, dotyczy spraw drobnych, mało efektownych ale ważnych dla każdego kto pracuje, i którego zawód zagrożony jest niebezpiecznymi regulacjami.     

Streszczę się w kilku zdaniach:   

- W programie Ruchu Palikota otwarcie zapowiada się „Likwidację koncesji, zezwoleń i licencji”  

- Polska zajmuje niechlubne najgorsze miejsce w Europie (patrz 2 notki niżej) jeśli chodzi o ograniczanie dostępu do różnych zawodów. Na moim blogu opisuję absurdy związane z przewodnictwem turystycznym, ale problemy dotyczą coraz większej części społeczeństwa. Dziesiątki innych zawodów w nowoczesnych krajach są wolne a u nas dostęp do nich obwarowuje się podjęciem kosztownych i długotrwałych starań. Z państwowego budżetu finansuje się posady urzędników i kontrolerów, którzy nie mają swoich odpowiedników w krajach zachodniej Europy. Mechanizm psucia prawa opisałem w karykaturalnym stylu w tej notce…>     

- Platforma Obywatelska przejęła władzę pod liberalnymi hasłami (np. budowa „drugiej Irlandii”) a jej działania legislatorskie absolutnie temu zaprzeczyły. W trakcie nowelizacji ustawy turystycznej nie zlikwidowano regulacji zawodów przewodnickich, ani nawet nie zlikwidowano bezsensownego definiowania rozdziału czynności „pilota” i „przewodnika”. Doprowadzono do jeszcze większej komplikacji i niejasności przepisów.         

- Śledząc krótką działalność Janusza Palikota podczas prac komisji „Przyjazne Państwo” można znaleźć przykłady jego ostrego sprzeciwu na wnioski reglamentacji zawodów, co opisałem np. tutaj…>   Dlatego uważam że trzeba mu dać szansę na wejście do Sejmu z własnym ugrupowaniem i silniejszą kartą przetargową.   

a oto filmik:

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.