W samo południe

Dnia 1 października 2008, o godz. 12.00 w Krakowie, ul. Św. Krzyża 17 (siedziba Bird Service) odbędzie się pierwsze, robocze spotkanie „grupy inicjatywnej” rozpoczynające kolejny etap rozruchu naszej akcji. Udział zapowiedzieli:

Maciej Zimowski, Bird Service
Michał Ostrowski, Crazyguides
Maciej Gościniak, Cyklotramp
Agata Dutkowska, Insiders

Jeśli jeszcze ktoś czy to z branży turystycznej, czy też wiedziony sympatią i zainteresowaniem chciałby się dołączyć – zapraszamy, dane kontaktowe na stronce głównej.

1 Komentarz

  1. Jako wieloletni działacz PTTK i inicjator reaktywowania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, w pełni popieram Waszą inicjatywę, mimo że nigdy nie zamierzam zajmować się przewodnickim zarobkowaniem. W przewodnictwie turystycznym nie powinno być państwowego monopolu, a wolny rynek. To turysta sam powinien decydować, czy wynajmie sobie sprawdzonego przewodnika z jakiegoś renomowanego biura turystycznego, czy też po mieście oprowadzi go sprzątaczka zatrudniona w hotelu, w którym był nocleg. Niech ludzie sami podejmują decyzje, a nie jakiś urzędas będzie myślał za nich. Jak będzie wolny rynek, to problem zamknięcia możliwości legalnego prowadzenia działalności statutowej przez społeczną kadrę różnych stowarzyszeń zajmujących się programowo turystyką, i to nie tylko PTTK czy PTT, sam się rozwiąże. Dlaczego? Bo ta działalność nie będzie zakazana i żaden urzędas, strażnik czy policjant nie będzie decydował kto może prowadzić w terenie turystów i komu co wolno, a komu nie wolno opowiadać ludziom na turystycznym szlaku.